Detský lezecký tábor 2015 – 2. turnus

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Minulý týždeň sa uskutočnil druhý a zároveň posledný turnus detského lezeckého tábora tohto roku v T2 Boulder Aréne. Účasť bola kus menšia ako prvý turnus, na druhej strane sme sa mohli viac venovať každému dieťaťu individuálne.

 

Pondelok, prvý deň, klasika zoznamka so stenou, prvé ošahávanie chytov, následne hry a poriadne lezenie a nakoniec si dvaja súrodenci už ťahali cesty.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Niektorí iba prvýdeň liezli a už si ťahali cestu

Druhý deň sa išlo na dve hodinky do mestskej krytej plavárne sa trochu okúpať vo vode, zaplávať si a sem-tam si z mostíka poskákať do bazéna. Poobede bouldrovanie a viac lezenie na lane. Stredu sme postavili deťom obľúbené, rokmi overené kyvadlo, na ktorom sa deti mohli pohojdať ponad bouldrovku a sem-tam padli nejaké tie fotečky.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kyvadlo – odporúča 80% detí, zvyšných 20% nenabralo odvahu 🙂

Štvrtok bol výletný deň. Prečo? Pretože aj tento rok sa šlo na Alpinku, kde si deti poliezli v lanovom centre Tarzania. Samozrejme sme museli čakať ešte hodinu a pol na vláčik, ktorý nás odviezol do Čermeľa, tak sme aspoň prehodili zopár tém s inštruktorkami lanového centra Tarzania. Dvanásť hodín, konečme sme mohli ísť na vláčik a odviezť sa. “Ďuri, nechytaj tú žihľavu!” V Čermeli sme sa naobedovali a potom sa šlo na cvičnú skalu Rokodromo, kde sme si kus potraverzovali.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Malí na malej Tarzanii, veľkí na veľkej Tarzanii

Piatok doobedu sme mali v pláne si poliezť na umelej stene na Važeckej, plány nám však prekazila neďaleká rekonštrukcia, kvôli ktorej bol zablokovaný prístup ku stene. Nevadí, o to viac času na aktivity v T2 Boulder Aréne :). Čakalo nás lezenie na lane aj na znovuotvorenej stene HO Metropol, kyvadlo a motivačné lezenie, pri ktorom deti hľadali cukríky schované na chytoch.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Aha, našiel som cukrík!

Táborová sezóna skončila, deti vyšťavené, ďakujeme všetkým deťom za účasť a tešíme sa na vás ďalší rok, prípadne v detskom lezeckom krúžku, ktorý sa bude konať počas školského roka.

WP_20150820_15_18_47_Pro WP_20150820_15_18_31_Pro WP_20150820_15_18_56_Pro OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA